Opinie o Nas

Jaką nianię wybrać?

Jaką nianię wybrać ?

Podejmując decyzją o wyborze elektronicznej niani lub niani video zalecamy rozważyć następujące kwestie:

 • Czy chcę monitorować tylko dźwięk (nianie audio) czy chcę monitorować także obraz ( nianie z ekranem video)
 • Zasięg na jakim będziesz używać video niani / producenci podają zazwyczaj maksymalny zasięg jednak w zależności od grubości i ilości ścian/pięter dystans ten się zasadniczo skraca  (im dłuższy zasięg maksymalny tym lepiej niania poradzi sobie w pomieszczeniach zamkniętych) 
 • Czy chcę używać monitora tylko w domu, na wakacjach, czy chcę monitorować także on-line 
 • Jakość i wielkość ekranu - na rynku obecne są nianię od 1,5" do 8" (najpopularniejsze wymiary ekranu to od 2" do 3,5")
 • Czy chcę monitorować jedno czy kilka pomieszczeń w domu (na rynku są dostępne video nianię które mogą przekazywać obraz z 2,3 lub 4 kamer jednocześnie)
 • Czy chcę aby moja niania miała dwukierunkową komunikację (czyli czy rodzic chce mówić do dziecka)
 • Czy niania/video niania jest 100% wolna od zakłóceń innych urządzeń elektronicznych w domu
 • Czy transmitowany obraz/dźwięk jest zabezpieczony i dostępny tylko dla rodziców
 • Jaki jest system ustawiania kamery (tzn czy kamera pozwala na swobodne ustawienie w dowolnym kierunku, czy ma jakieś ograniczenia w tym zakresie)
 • Na jakich dodatkowych funkcjach nam zależy (wiele elektronicznych niań posiada dodatkowe funkcje m.in. pomiar temperatury, kołysanki dla dziecka, funkcję lampki nocnej, zegar, budzik, nagrywanie obrazu na karcie SD, funkcję QUAD screen czyli oglądanie kilku obrazów na jednym ekranie).
 • Czy urządzenie posiada możliwość wymiany i/lub naładowania baterii
 • Renomę marki producenta (zalecamy zakup markowych urządzeń, unikniemy rozczarowań jakich doświadczają rodzice na zakup niani "bez marki" nieznanego pochodzenia
 • Czy firma zapewnia serwis i jaki ma okres gwarancji

 

Uwaga: Elektroniczne nianie, wideo nianie i monitory oddechu to urządzenia do użytku domowego ułatwiające nadzór nad małym dzieckiem, jednak należy pamiętać że odpowiedzialność za bezpieczeństwo małego dziecka spoczywa na rodzicach (opiekunach) dziecka.

 

 

Jaki monitor oddechu wybrać ?

 Podejmując decyzję o zakupie monitora oddechu dla noworodka i niemowląt zalecamy rozważyć następujące kwestie:

 • Czy chcemy zakupić tradycyjny bezdotykowy monitor z tzw płytką "pod materac" czy zależy nam na mobilnym monitorze oddechu który możemy zawsze zabrać ze sobą w podróż.
 • Jakie dodatkowe funkcję posiada monitor oddechu oprócz alarmu ( na rynku są dostępne monitory z wieloma dodatkowymi funkcjami np. wibracyjnym pobudzaniem maluszka w przypadku braku oddechu, funkcją wykrywania płytkiego oddechu, funkcją rejestrującą liczbę ruchów oddechowych, czy monitor poinformuję rodzica o bezdechach i nie regularności w ruchach oddechowych dziecka)
 • Zawsze sprawdź czy monitor oddechu posiada certyfikat wyrobu medycznego - masz pewność że urządzenie jest bezpieczne, sprawdzone i przetestowane klinicznie.
 • Zalecamy zakup monitora fabrycznie nowego, jeśli zdecydujesz się na monitor używany, przed rozpoczęciem monitorowania przetestuj go u producenta (dotyczy monitorów marki Babysense - usługa dostępna na stronie producenta)
 • Unikaj tzw. monitorów ruchu - sprzedaż tych urządzeń w Polsce jest zabroniona, kupując monitor oddechu zawsze zapytaj o czy urządzenie posiada certyfikat wyrobu medycznego, jeśli nie, zrezygnuj z zakupu.

 

Uwaga: Monitory oddechu do urządzenia do użytku domowego i nie mogą zastąpić opieki rodziców.  Zalecamy rodzicom i osobom pod opieką których przebywa małe dziecko z zapoznaniem się zasadami bezpiecznego snu niemowląt oraz zasadami udzielania pierwszej pomocy dla niemowląt.  Monitor oddechu to urządzenie który poinformuje o przykrym zdarzeniu jakim jest bezdech - wiedza o bezpiecznym śnie i zasadach udzielania pierwszej pomocy to wiedza która może uratować życie.

 

 

 

 

 

Nasze rekomendacje:

 Jeśli ciesz monitorować obraz i dźwięk z kilku pomieszczeń - nasze propozycje (prezentowane modele możesz rozbudować do 4 niezależnych kamer):

 

luvion easy plus set thumb luvion essential plus set thumb luvion essential limited set thumbluvion supreme connect set thumbluvion prestige touch 2 set thumb

 

Jeśli chcesz posiadać elektroniczną nianię która nie ma żadnych ograniczeń w zasięgu , wybierz model z opcją transmisji obrazu przez Internet na twój smartfon lub tablet  - nasze propozycje

grand elite 3 connect set thumbluvion supreme connect set thumb

 

 

Jesli chcesz wybrac dobrej jakosi, podreczna elektroniczna nianie - nasze propozycje

luvion easy set thumb     luvion easy plus set thumb     

 

 

Jeśli chcesz wybrać monitor pewny i bezpieczny monitor oddechu z certyfikatem medycznym i Pozytywna Opinia Instytutu Matki i Dziecka - nasze propozycje: