Opinie o Nas
Darmowa dostawa od 40,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jaki monitor oddechu wybrać?

Monitor oddechu, do czego służy i czy warto kupić?

Monitor oddechu to urządzenie wspierające rodziców w codziennej opiece nad niemowlakiem.  Według specjalistów niemowlę w pierwszych tygodniach życia potrafi przespać blisko 16-18 godzin na dobę. Nawet najbardziej wytrwali rodzice nie są w stanie czuwać cały czas nad swoim dzieckiem.  Monitor oddechu to taki osobisty strażnik oddechu Twojego dziecka, który stale monitoruje ruchy oddechowe malucha.  Śmierć łóżeczkowa to zjawisko, które występuje niezwykle rzadko, szacuje się że w Polsce występuje około 180 takich przypadków rocznie.  Dziecko może także potrzebować interwencji  osoby dorosłej w przypadku, zadławienia się, blokady dróg oddechowych  (np. połknięcie małego przedmiotu). Monitor oddechu to taki swoisty głos dziecka, wołanie o pomoc kiedy najbardziej jej potrzebuje. Monitory oddechu stale monitorują oddech dziecka i w przypadku zagrożenia lub wykrycia braku oddechu podniesie alarm po 20 sekundach.  Monitory oddechu mają swoich zwolenników i przeciwników, wybór zależy od każdego rodzica indywidualnie.. Decyzja o zakupie monitora oddechu w pewnym sensie jest podobna do zakupu fotelika samochodowego w którym zapinamy pasy bezpieczeństwa w czasie podróży. Można pokusić się o porównanie , że łóżeczko niemowlęce bez monitora to taki fotelik samochodowy bez pasów. Nikt przecież nie planuje wypadku, nikt nie przewiduje bezdechów, a jednak przed każdą podróżą zapinamy pasy. Naszym zdaniem naprawdę warto rozważyć zakup monitora tym bardziej że jeśli podzielimy średnią cenę monitora przez 365 dni (to okres rekomendowany = 1 rok życia) to wychodzi koszt około 1 PLN, w tym ujęciu wydaje się to naprawdę niewiele w zamian za spokojny sen rodziców i bezpieczniejszy sen dziecka.

Dla kogo są monitory oddechu?

Monitory oddechu przeznaczone są dla  każdego zdrowego dziecka od 0-12m życia. Dla wszystkich rodziców którzy  chcą poczuć się pewniej i włączyć system ostrzegania o zagrożeniach bezdechu u swojego dziecka.  Stosowanie monitorów oddechu specjaliści polecają w szczególności niemowlętom z dużej grupy ryzyka, m.in wcześniakom , dzieciom z niską masą urodzeniową oraz niską skalą Apgar.  Jeśli masz wątpliwości , najlepiej skonsultuj się z specjalistą.
Monitory oddechu są powszechnie stosowane w wielu krajach świata. To standardowa pozycja na liście wyprawkowej, taka jak fotelik, wózek czy laktator.

Większość rodziców także w Polsce decyduje się na zakup elektronicznej niani audio lub z ekranem wideo, która rzeczywiście bardzo ułatwia opiekę nad dzieckiem i poprawia komfort , dzięki niej słyszymy i widzimy nasze dziecko, elektroniczna niania jednak nie poinformuje nas o bezdechu. Kupując elektroniczną nianię warto się zastanowić czy nie dołożyć małą kwotę i kupić gotowy zestaw 3w1 (masz pod kontrolą obraz, dźwięk i oddech Twojego dziecka), elektroniczną nianię video z monitorem oddechu.  Zanim zdecydujemy się na taki zestaw poznajmy lepiej jaki są rodzaje monitorów oddechu.

 

Rodzaje monitorów oddechu.

Na rynku dostępne są dwa rodzaje monitorów oddechu, tzw stacjonarne z płytkami sensorycznymi pod materac, oraz przenośne zapinane do pieluszki lub ubranka

Monitory stacjonarne pod materac:

W tradycyjnych monitorach stacjonarnych do łóżeczka, płyty sensoryczne monitora są umieszczane w łóżeczku pod materacem, sygnał jest przekazywany do stacji (odbiornika) analizującej liczbę oddechów na minutę. Stacja może być zawieszona w łóżeczku lub stać na komodzie obok
łóżeczka. Mogą być zasilane kablami lub bateriami. My polecamy zdecydowanie monitory oddechu zasilane bateriami. Ze względów bezpieczeństwa im mniej kabli w pobliżu łóżeczka tym lepiej.


Najpopularniejszym na świecie monitorem oddechu pod materac jest monitor oddechu Babyense 7, dostępny od około 360 zł, ten monitor dostępny jest także w oryginalnym zestawie w elektroniczna nianią video Babysense - taki zestaw pozwala monitorować na tylko oddech dziecka ale rodzic może słyszeć i widzieć swoją pociechę.
Monitor ten jest bezdotykowy, a płytki sensoryczne monitorują ruchy oddechowe przez materac.

 

Monitory przenośne do pieluszki/ubranka:

Przenośne monitory oddechu przypinane są do pieluszki lub ubranka dziecka. To rozwiązanie jest przeznaczone dla aktywnych/mobilnych rodziców którzy często zmieniają miejsce pobytu, a dziecko śpi nie tylko w swoim łóżeczku ale np, u dziadków czy też gdzieś na wyjazdach rodzinnych np. w łóżeczku turystycznym.
Najpopularniejszym monitorem oddechu do pieluszki jest monitor oddechu Snuza Hero MD, to niewielkie urządzenie rodzic może mieć zawsze przy sobie i zastosować gdziekolwiek niemowlę śpi. Wyjątkowym rozwiązaniem jakie ma w sobie Snuza to funkcja pobudzania wibracjami. Monitor ten nie tylko monitoruje ruchy
oddechowe dziecka ale w przypadku wykrycia bardzo słabych ruchów oddechowych, lub przy ich braku przez 15 sekund pobudzi maluszka delikatnie wibracjami. Jeśli to pobudzanie nie wystarczy aby przywrócić oddech, monitor podniesie głośny alarm.


Monitor Snuza Hero HD jest nieco droższym rozwiązaniem od monitorów stacjonarnym , dostępny od około 400 zł, za mobilność i funkcje pobudzania wibracjami
po prostu musimy zapłacić więcej. Monitor Snuza Hero Md w przeciwieństwie od monitorów tzw. pod materac, monitoruje ruchy oddechowe bezpośrednio
z brzuszka. Producent zapewnia że to najszybszy i najbardziej precyzyjny monitoring ruchów oddechowych.


Jaki monitor oddechu wybrać?
Certyfikaty - to najważniejsze co musisz sprawdzić zanim dokonasz zakupu.

Bez względu na to, czy zdecydujesz się na monitor pod materac, czy do pieluszki - upewnij się, że monitor oddechu posiada certyfikat wyrobu medycznego.
Certyfikat wyrobu medycznego gwarantuje, że produkt został przebadany i przetestowany i jest w 100% bezpieczny dla dziecka. Na rynku
jest bowiem wciąż dostępnych wiele tzw. „monitorów ruchu”, które nie są monitorami oddechu i nie posiadają certyfikatu medycznego.

 

Najlepiej fabrycznie nowy - używany tylko z zaufanego źródła... 

Bezpiecznym rozwiązaniem jest zakup zupełnie nowego monitora, posiadającego dwuletnią gwarancję. Daje nam to pewność, że sprzęt był przechowywany w odpowiednich warunkach, a jeśli będzie działo się cokolwiek niepokojącego mamy możliwość naprawienia go lub wymiany na nowy. Kupując monitor na rynku wtórnym, nie mamy pewności, że sprzęt był prawidłowo użytkowany, ani że będzie działał bez zarzutu. W tym wypadku warto przed rozpoczęciem użytkowania przesłać używany monitor do producenta w celu przeprowadzenia testu sprawności urządzenia. Tak naprawdę zakup z tzw. pewnego, zaufanego źródła nie daje nam 100% że monitor był używany zgodnie z instrukcją obsługi a przecież musimy mieć pewność że zadziała prawidłowo kiedy dziecko będzie potrzebowało naszej pomocy

W trosce o jakość i bezpieczeństwo naszych klientów w naszym sklepie Videoniania.pl prowadzimy sprzedaż tylko i wyłącznie monitorów oddechu które posiadają certyfikat wyrobu medycznego. Dostępne tzw. monitory ruchu, lub urządzenia podobne które używają w sposób nieuzasadniony nazwy "monitor oddechu" a nie uzyskały certyfikatu wyrobu medyczne których sprzedaż została wstrzymana i zakazana w Polsce. 

 

Stacjonarny pod materac, czy mobilny do pieluszki ?. Wszystko zależy od Twoich potrzeb.


Wybierając monitor oddechu, najpierw należy sprawdzić czy posiada on certyfikat wyrobu medycznego, wtedy  masz pewność że monitor oddechu został przetestowany klinicznie, został sprawdzony i dopuszczony do sprzedaży i użytkowania przez konsumentów.  Następnie należy się zastanowić czy będziemy używać monitora oddechu tylko w domu w łóżeczku dziecka, czy będzie nam potrzebny także w podróży lub innych miejscach gdzie dziecko będzie spało.   W naszej opinii najlepszym wyborem jest monitor oddechu pod materac Babysense 7 lub przenośny monitor oddechu dla niemowląt Snuza Hero MD ponieważ oba to urządzenia posiadają certyfikat wyrobu medycznego i zostały przetestowane klinicznie co daje nam pewność i bezpieczeństwo. Który z tych dwóch modeli wybrać?  Wybór tak naprawdę zależy od preferencji rodzica, jednym rodzicom wystarcza w zupełności monitor pod materac taki jak Babysense 7, w końcu małe dziecko najczęściej śpi w łóżeczku, inny bardziej aktywni, częściej podróżujący z dzieckiem, gdzie dziecko zmienia często miejsce w którym śpi decydują się na monitor oddechu Snuza Hero MD. Zaletą tego drugiego rozwiązania jest to że monitor posiada system pobudzania wibracjami i może być także używany np na spacerze (tylko jeśli wózek stoi nieruchomo) czy np w sytuacji gdy dziecko latem śpi na zewnątrz (ogród, taras itp).

 

Jakość potwierdzona przez niezależnych ekspertów

Nasza rekomendacja dokonania wyboru pomiędzy monitorem Babysense 7 a Snuza Hero MD znajduje potwierdzenie u specjalistów i lekarzy.  Monitory oddechu Babysense 7 i Snuza Hero MD to jedyne monitory oddechu na rynku które uzyskały Pozytywną Opinię Instytutu Matki i Dziecka

 

A może dwa monitory ?

Najlepszym chyba rozwiązaniem byłoby posiadanie takie kompletu monitor stacjonarny pod materac + monitor mobilny do pieluszki.
Na takie rozwiązanie jednak chyba nie każdy może sobie pozwolić.
Jeśli masz jakiekolwiek pytania, wątpliwości jaki monitor oddechu wybrać, skontaktuj się z naszym doradcom 

Bardzo chętnie doradzimy.

 

Gwarancja najniższej ceny 


Sklep Videoniania.pl jest od ponad 10 lat autoryzowanym punktem sprzedaży monitorów oddechu dla niemowląt marek Babysense i Snuza.  
Jeśli znajdziesz na rynku monitor oddechu Babysense 7 lub monitor oddechu Snuza Hero MD w niższej niż w sklepie videoniania.pl cenie, 
skontaktuj się z nami, udzielimy Tobie dodatkowe rabatu 3% od ceny która znalazłeś* - u nas zawsze taniej.

 

*Gwarancja najniżej ceny dotyczy tylko i wyłącznie produktów oferowanych przez sklepy internetowe i produktów zupełnie nowych, nie używanych, nie powystawowych.

 

Monitor oddechu to nie wszystko..

Monitor oddechu jest bardzo ważnym elementem systemu bezpiecznego snu niemowląt i jedyny za który klient musi zapłacić.  Pozostałe bardzo ważne o ile nie ważniejsze to wiedza która jest za darmo.  Oprócz monitora oddechu warto wprowadzić już od pierwszego dnia życia zasady bezpiecznego snu niemowląt zdefiniowane przez Krajowego Konsultanta ds Neonatologii oraz Amerykańską Akademię Pediatryczną, ostatnim elementem jest umiejętność udzielenia dziecku pierwszej pomocy jeśli będzie taka konieczność. 

System bezpiecznego snu:     

KROK 1:  Poznaj i stosuj zasad bezpiecznego snu

KROK 2:  Zapoznaj się z zasadami udzielania pierwszej pomocy dla niemowląt

KROK 3:  Wybierz monitor oddechu z certyfikatem medycznym 


Sklep Videoniania jest oficjalnym partnerem kampanii informacyjne dla rodziców "Bezpieczny od narodzin"  Na stronie kampanii https://www.bezpiecznyodnarodzin.pl/  możesz pobrać bezpłatny poradnik dla rodziców z zasadami bezpiecznego snu i udzielania pierwszej pomocy dla niemowląt

 

 

ZAPRASZAMY NA FILM

 

Zapraszamy do obejrzenia filmu  pogadankowego na temat bezpiecznego snu naszych maluchów.

źródło:  http://www.youtube.com/madebyruda

 

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.89 / 5.00 608 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2020-01-20
Produkt zgodny z opisem, szybkie przygotowanie towaru.
2020-02-01
Sprawnie, szybko, bez kłopotów. Towar zgodny z opisem Polecam!
Korzystając z niniejszej strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, które są instalowane na Twoim urządzeniu końcowym. Za ich pomocą zbierane są dane i informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Przetwarzamy je w celu poprawy jakości świadczonych usług oraz w celach analitycznych i marketingowych aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań. Więcej informacji o tym czym są dane osobowe, w tym w jaki sposób są one przetwarzane oraz o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień plików cookie znajdziesz w naszej Polityce ochrony danych osobowych i na stronie: Polityka ochrony danych osobowych. W przeglądarce internetowej mają Państwo możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących plików cookies. Jeżeli nie wyrażają Państwo zgody, prosimy o zmianę ustawień w przeglądarce lub opuszczenie serwisu. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel